Допоміжні засоби реабілітації

 Ерготерапія для дітей спрямована на розвиток їх навичок самообслуговування, гри та участі в соціальних активностях.

 Сьогодні ми детальніше розповімо вам про самообслуговування. Це цінний інструмент, що сприяє незалежності у побутовому житті, розвитку дрібної та великої моторики. Зазвичай під цим терміном ми маємо на увазі певні активності, які ми застосовуємо у повсякденному житті, а саме: прийом їжі, відвідування туалету, одягання, особиста гігієна (в тому числі прийом ванни, душу, причісування, догляд за нігтями та ін.), переміщення, догляд за допоміжним пристосуванням, приготування їжі, прибирання, покупки та інші види активностей з яких складається повсякдене життя наших маленьких пацієнтів. Оволодіння різними навичками дає дітям відчуття певної незалежності, самостійності та підвищує їхню самооцінку.

 Якщо для досягнення певної навички на заваді стають рухові обмеження, ми можемо використовувати допоміжні засоби для самообслуговування. Це адаптивне пристосування, яке полегшує здатність дитини виконувати щоденні заняття. Це може включати в себе: пристрої для годування, а саме спеціальні ложки з тримачами або такі, що можна зігнути під кутом 100° відповідної товщини чи довжини. Кухоль із двома ручками, кухоль на присосці. Тарілка з роздільниками для різноманітних продуктів (компактні секції дозволяють їжі не змішуватися, а невисокі бортики тарілки зручні для зачерпування їжі).

 Яким чином ми можемо полегшити процес одягання? Використання застібок – липучок на взутті замість шнурівок, використання допоміжного засобу для защіпання ґудзиків, є допоміжні засоби для одягання шкарпеток, верхнього одягу чи взуття.

 Що стосується такої активності, як особиста гігієна, при потребі ми застосовуємо крісло для купання, губки для душу з довгими ручками, адаптивний засіб, що полегшує самостійну гігієну нігтів.

 Ці засоби допомагають забезпечити комфорт та підтримку дитині під час щоденних активностей та сприяють розвитку її самостійності.

 Отож не бійтеся використовувати допоміжні засоби для дитини, щоб досягнути її максимальної незалежності та спростити життя собі.

 Інформацію підготувала ерготерапевт центру комплексної медичної реабілітації дітей з ураженням нервової системи та порушення психіки в амбулаторних умовах КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР Руслана БЕСАГА.