Медична реабілітація дітей

 Центр комплексної медичної реабілітації дітей з ураженням нервової системи та порушення психіки КНП “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” ТОР працює за програмою медичних гарантій, пакет “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах” ,“Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”, “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та /або хворими протягом перших 3 років життя”.

 Надання реабілітаційної допомоги базується на застосуванні принципів доказової реабілітації, відповідно до протоколів надання реабілітаційної допомоги.

 Профілактичні заходи, рання діагностика та реабілітація – усе це допомагає попередити формування дитячої інвалідності та сприяє покращенню якості здоров’я наших дітей.

 Уже близько 20 років “Центр комплексної медичної реабілітації дітей з ураженням ЦНС та порушенням психіки”, що функціонує на базі КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР, допомагає діткам Тернопільського краю від народження до 18 років. Знаходиться центр на першому та другому поверсі лікарні, що дуже зручно для проходження реабілітації.

 Основним завданням центру у передчасно народжених та дітей до 3 річного віку є раннє виявлення і профілактика наслідків родових травм та гіпоксично-ішемічних уражень ЦНС. Призначення своєчасного лікування і реабілітації. Для цього залучається мультидисциплінарна команда, яка розробляє індивідуальну програму реабілітації для кожного пацієнта, маршрут, складається прогноз, надаються рекомендації, щодо продовження реабілітації .

 У центрі широко застосовуються індивідуальні заняття з фізичним терапевтом, мануально-м”язеві, мануально-суглобові техніки, фізіотерапевтичні процедури, механотерапія, гідрокінезотерапія, заняття на спеціалізованому обладнанні (підвісна система «Павук», вертикалізатор , рейкова підвісна система, мотомед, позиціонери, пристрій «Гравістат»).

 Також проводяться заняття з ерготерапевтом (проведення ерготерапевтичних втручань, залечення дитини до сенситивних методів лікування), які проходять в ігровій формі, що мотивує та покращує результативність.

 До реабілітаційної допомоги для уточнення стану здоров’я та оцінювання долучаються інструментальні методи обстеження (ЕЕГ, ЕНМГ, УЗД, ЕКГ, RO- обстеження)

 Пацієнти постійно перебувають під спостереженням лікаря-фізичної та реабілітаційної медицини (ФРМ), лікаря-педіатра, лікаря-невролога дитячого, лікаря-ортопеда дитячого, лікаря-психіатра, психотерапевта, психолога, терапевта мови та мовлення. Робота протікає у партнерстві: дитина – батьки – фахівець, і полягає в тому, щоб навчити та залучити батьків до процесу реабілітації.

 У 2007 році центр став переможцем Першого всеукраїнського конкурсу грантів серед установ та закладів реабілітації для дітей з ДЦП, який був оголошений фондом «Україна 3000».

 Якщо Ви виявили у своєї дитини “червоні прапорці ” фізичного чи психо-емоційного розвитку зверніться за допомогою у наш заклад. Адже найновіші методики та висококваліфіковані спеціалісти нашого медичного закладу допоможуть Вашій дитині мобілізувати природні і вікові ресурси та успішно розвивати свої здібності та навики. Це сприятиме дитині з обмеженими можливостями краще адаптуватися у суспільстві.

 Ці послуги можна отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій НСЗУ. Для цього Вам потрібно мати електронне направлення від сімейного лікаря чи дільничого педіатра, або ж необхідне направлення можна отримати після консультації у спеціалістів поліклінічного відділення КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР.

 Щоб записати дитину на проходження реабілітації у Центрі комплексної медичної реабілітації дітей з ураженням нервової системи та порушення психіки КНП “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” ТОР  або отримати іншу потрібну інформацію просимо телефонувати у колл-центр за номером : 067 300 71 03

 Наші координатори з вами на зв’язку понеділок – п’ятниця з 8.00 до 16.00.