Реабілітаційна допомога в амбулаторних та стаціонарних умовах

 Центр комплексної медичної реабілітації дітей з ураженням нервової системи та порушення психіки КНП “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” ТОР працює по програмі медичних , пакет “Реабілітаційна допомога в амбулаторних і стаціонарних умовах” ортопедичного та неврологічного профілю.

 Реабілітація – це комплекс заходів спрямованих на відновлення здоров’я, функціонального стану і працездатності організму, порушених хворобою, травних, фізичних, хімічних і соціальних чинників.

 Мета: найбільш повне відновлення втрачених функцій організму та виведення із хворобливого стану. Якщо ж це неможливо – ставиться мета часткового відновлення або компенсації порушеної або втраченої функції, відновлення працездатності.

 Терміни лікування в центрі комплексної медичної реабілітації дітей з ураженням нервової системи та порушення психіки, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, визначається лікуючим лікарем та має складати не більше 24 днів.

 Реабілітаційні засоби охоплюють широкий спектр:

 ➡️ фізична терапія

 ➡️ фізіотерапія

 ➡️ ерготерапія

 ➡️ психотерапія

 Щоб розпочати процес реабілітації дитини в амбулаторних умовах — достатньо отримати електронне направлення від сімейного лікаря або лікуючого лікаря. Після первинного обстеження лікарем ФРМ , фізичним терапевтом та спеціалістами мультидисциплінарної команди встановлюється реабілітаційний діагноз і розробляється індивідуальний план реабілітації. Ця “дорожня карта” включає мету, якої ви плануєте досягнути після проходження курсу реабілітації.

 Амбулаторний пакет реабілітаційної допомоги передбачає високий рівень реабілітаційних заходів впродовж 2 годин на день та тривалістю не менше 14 календарних днів. При цьому, ви маєте право на 2 реабілітаційних цикли на рік.

 Стаціонарна реабілітація.

 Якщо дитина з первинним захворюванням або травмою потрапляє до лікарні і потребує реабілітації в підгострому періоді — тоді ми говоримо про стаціонарну реабілітацію.

 Маршрут пацієнта такий, як і при амбулаторній реабілітації: – на лікування скеровує лікуючий лікар або лікар фізичної та реабілітаційної медицини (ФРМ); – первинний огляд, встановлення індивідуального плану реабілітації.

 Реабілітаційний цикл продовжується щонайменше 14 календарних днів за двома і більше напрямками — 21 календарний день тривалістю наданих послуг від 3 годин на добу.

 Інформацію підготувала лікар-фізичної та реабілітаційної медицини (ФРМ) центру комплексної медичної реабілітації дітей з ураженням нервової системи та порушення психіки Ірина СИДЬКО.