Педіатричне відділення для недоношених новонароджених дітей

Педіатричне відділення для недоношених новонароджених дітей  КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР має успішний багаторічний досвід виходжування передчасно народжених дітей. Відділення функціонує ще з листопада 1977 року. Спочатку воно знаходилося на базі пологового будинку №2, а з вересня 1986 року, згідно з наказу УОЗ відділення було переведено в новозбудоване приміщення Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні, для надання повноцінної кваліфікованої допомоги  недоношеним новонародженим дітям Тернопільської області та міста Тернополя зокрема.

На даний час відділення для недоношених новонароджених дітей розраховане на 30 ліжок. У відділення поступають діти з усіх пологових відділень районів Тернопільської області та двох пологових міста Тернополя, адже відділення являється єдиним в області медичним закладом, де надається висококваліфікована допомога передчасно народженим дітям в повному обсязі.

Основними напрямками роботи відділення є: планова спеціалізована та ургентно-консультативна допомога передчасно народженим та дітям з малою масою. Щорічно у відділенні отримують спеціалізовану комплексну кваліфіковану медичну допомогу 210-250 малюків. !!! І це не дивно, адже на базі КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР створені усі необхідні умови для обстеження та виходжування недоношених діток:

– цілодобово:

 • лабораторна діагностика;
 • УЗД внутрішніх органів та нейросонографія;
 • рентгенологічне обстеження;
 • ехо-кардіоскопії;

-по потребі:

 • магнітно-резонансна томографія (МРТ);
 • комп’ютерна томографія (КТ).

  У відділенні дітей регулярно оглядають усі необхідні вузькі  спеціалісти:  ортопед, окуліст, невропатолог, нейрохірург, кардіолог, пульмунолог, нефролог, генетик, отоларинголог.

  Для надання невідкладної допомоги недоношеним дітям на базі Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні у серпні 1997 року розпочало свою роботу відділення інтенсивної терапії новонароджених (ВІТН) з виїзною неонатологічною бригадою, яка при потребі транспортує новонароджених дітей в лікувальні заклади м. Києва. Реанімобіль обладнано сучасним транспортним кювезом та апаратом ШВЛ.

  Важливою перевагою педіатричного відділення для недоношених новонароджених дітей є те, що воно знаходиться на базі багатопрофільної лікарні, де цілодобово є всі вузькі спеціалісти, і у разі потреби вони ургентно нададуть висококваліфіковану консультацію чи медичну допомогу, здійснять оперативне втручання чи приймуть рішення про транспортування дитини в лікувальнмй заклад вищого рівня.

  Матеріально – технічна база педіатричного відділення для недоношених новонароджених дітей є задовільною. Палати розраховані на сумісне перебування матері і дитини та обладнанні сучасними функціональними ліжками, спеціальними кріслами для «кенгурування», що суттєво покращує процес виходжування малюка.

  Лікувальний процес забезпечений сучасною медичною апаратурою та обладнанням:

  • кювезами для виходжування і контролю за станом недоношених дітей,
  • відкритими реанімаційними системами,
  • ультразвуковими інгаляторами,
  • лініоматами,
  • лампами для проведення фототерапії,
  • функціональними ліжками для недоношених дітей.

  Після інтенсивного лікування дітям у відділенні проводиться реабілітаційна терапія: курси масажів та фізіотерапія.

  Для матерів тут також створені усі необхідні умови для комфортного перебування: буфет, місце для спілкування та відпочинку.

  Педіатричне відділення для недоношених новонароджених дітей забезпечене цілодобово автономним гарячим водопостачанням.

  Після виписки з відділення додому, ще протягом трьох років проводяться катамнестичні огляди лікарями-неонатологами відділення та вузькими спеціалістами обласної дитячої консультативної поліклініки.