Центр раньої медичної реабілітації дітей з органічними
ураженнями ЦНС та вродженими вадами розвитку

Профілактичні заходи, рання діагностика та реабілітація – усе це допомагає запобігти формуванню дитячої інвалідності та сприяє покращенню здоров’я наших дітей.

Уже близько 20 років центр ранньої медичної реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС та вродженими вадами розвитку, що функціонує на базі КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР, допомагає діткам Тернопільського краю від народження до 18 років. Знаходиться центр на першому поверсі нашої лікарні, що дуже зручно для проходження реабілітації.

Основним завданням центру є раннє виявлення і профілактика наслідків родових травм та гіпоксично-ішемічних уражень ЦНС у дітей, призначення своєчасного лікування і реабілітації. Для цього залучається мультидисциплінарна команда, яка розробляє індивідуальну програму реабілітації для кожного пацієнта, складається прогноз, рекомендації щодо продовження реабілітації поза межами центру.

У центрі широко застосовується рефлексотерапія, лазеротерапія, магнітотерапія, електролікування, масаж, індивідуальні заняття з лікувальної фізкультури, заняття на спеціалізованих тренажерах, підвісній системі «Павук», рефлекторно-навантажувальному пристрої «Гравістат», вертикалізаторі «Параподій».

Працює також кабінет водолікування, сучасний кабінет ЛФК, сенсорна кімната, басейн. Із водолікувальних процедур можна пройти курс реабілітації з використанням перлинних ванн, ванни для нижніх кінцівок, підводний душ-масаж. Готуються ароматичні ванни (хвойні, валеріанові), з морською та рапною солями. До послуг наших маленьких пацієнтів великий лікувальний басейн з вмонтованими тренажерами (шинний масаж, бульбашковий масаж, протитечія, гейзер).

Наші пацієнти мають можливість, при потребі, пройти обстеження на сучасному діагностичному обладнанні: електроцефалографі, ЕКГ, ЕХО, УЗД.

Для поглиблення змісту та підвищення ефективності роботи центру вроваджено модель «Танде-партнерство», «Сім’я – фахівець». Основний акцент в роботі робиться на індивідуальний підбір реабілітаційної програми, яка включає в себе кінезотерапію з методиками біоуправління. Оволодівши прийомами цих методик, батьки самостійно допомагають дитині долати хворобу.

Наші маленькі пацієнти постійно перебувають під спостереженням невролога і психолога.

У центрі також із дітками працюють педагог-дефектолог, логопед. Робота протікає у партнерстві: дитина – батьки – фахівець, і полягає в тому, щоб навчити батьків правильно займатися зі своїми дітками у домашніх умовах. Основним завданням дефектологічно-логопедичної роботи є стимуляція інтонованого голосового спілкування та сенсорний розвиток дитини.

Якщо Ви виявили у своєї дитини деяке відставання у психомоторному, мовленнєвому чи фізичному розвитку, не впадайте у відчай: найновіші методики та висококваліфіковані спеціалісти нашого медичного закладу допоможуть Вашій дитині мобілізувати природні і вікові ресурси та успішно розвивати свої здібності. Це сприятиме дитині з обмеженими можливостями повніше адаптуватися у суспільстві.

Ці послуги можна отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій. Для цього Вам потрібно мати електронне направлення від сімейного лікаря чи дільничого педіатра, або ж необхідне направлення можна отримати після консультації у спеціалістів поліклінічного відділення КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР.

За додатковою інформацією просимо звертатися в реєстратуру поліклінічного відділення за номером телефону (067)100-7-103,  (0352) 26-55-03.