25 років відділенню інтенсивної терапії новонароджених (ВІТН) з виїзною неонатологічною бригадою

 

Серпень 1997 рік. Рівно 25 років тому відділення інтенсивної терапії новонароджених (ВІТН) з виїзною неонатологічною бригадою вперше відкрило свої двері для найменших наших пацієнтів.  

Необхідність відкриття такого відділення підтвердило саме життя, адже у області були високі показники малюкової смертності, що згодом значно знизилися.  

З перших днів роботу у відділенні очолила завідувачка Надія Володимирівна ПАСЯКА та старша сестра медична, що і по сьогоднішній день віддано виконує свою роботу Наталія Олександрівна ЖУК, сестра-господиня Л.І.КОМАР.  

З 2019 року, відділення очолює Людмила Іванівна ЛУГОВА, а санітарний стан вміло підтримує сестра – господиня Ганна Тарасівна ТКАЧУК.  На сьогоднішній день у відділенні цілодобово надають допомогу малюкам  7 дитячих анестезіологів, 26 сестер медичних та 10 молодших сестер. Це люди, які своїм високим професіоналізмом, знаннями, великим і чуйним серцем, добротою і любов’ю виходжують цих дітей.  

У 2015 році за ініціативи генерального директора (головного лікаря) Григорія Івановича КОРИЦЬКОГО у відділенні було проведено реконструкцію, капітальний ремонт та оновлено сучасним медичних обладнанням.  

На даний час відділення інтенсивної терапії для новонароджених дітей знаходиться на другому поверсі нашої лікарні та розраховане на 9 ліжок. Тут новонароджені малюки   мають можливість отримувати своєчасну та висококваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі. Адже відділення знаходиться на базі багатопрофільної лікарні, де цілодобово чергують усі вузькі спеціалісти, і у разі потреби вони ургентно нададуть  висококваліфіковану медичну консультацію чи допомогу, здійснять оперативне втручання чи приймуть рішення про транспортування дитини в інші лікувальні заклади.  

Відділення оснащене сучасною дихальною системою, кювезами, моніторинговою апаратурою, необхідною для надання допомоги важкохворим немовлятам. Тут отримують допомогу новонароджені діти з важкими вродженими і набути інфекціями, діти, які народилися у важкій асфіксії, діти з вродженими вадами розвитку, яких оперують в умовах лікарні. Більше 50% дітей потребують проведення ШВЛ, близько 90% – інших видів респіраторної підтримки. Дітей, які народилися з вродженими вадами серця і потребують негайного оперативного втручання, транспортують до Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Києва.  

В структурі відділення функціонує виїзна неонатологічна бригада невідкладної допомоги та інтенсивного лікування. Сучасний реанімобіль обладнано транспортним кювезом та апаратом ШВЛ. Завдання бригади є надання консультативної допомоги новонародженим дітям області, і їх транспортування у відділення, забезпечення інтенсивного лікування під час транспортування.  

Швидкі темпи розвитку неонатології, інтенсивної терапії новонароджених потребують постійного навчання і підвищення кваліфікації медичного персоналу ВІТН, втілення у практику сучасних технологій лікування та виходжування новонароджених дітей, проведення КТ, МРТ.  

В штаті відділення на сьогоднішній день працюють досвідчені та висококваліфіковані медичні працівники, які постійно підвищують свій професійний рівень, систематично відвідують семінари, конференції, симпозіуми, навчання і стажування у провідних університетах та клініках як в Україні, так і за кордоном, є авторами наукових статей у вітчизняних та міжнародних виданнях.  

Щорічно у відділенні інтенсивної терапії новонароджених медичну допомогу отримують біля 200 малюків, а за час роботи відділення другий шанс на життя отримало близько 5000 немовлят.  

За словами колективу відділення, найбільшою радістю для них є той момент, коли маленький пацієнт починає посміхатися до своїх рятівників, коли матері мають змогу пригорнути немовлят до грудей, коли через декілька років вони приходять у відділення щасливі та усміхнені і тоді розумієш – життя прекрасне.  

Сьогодні ми хочемо привітати прекрасний колектив відділення інтенсивної терапії новонароджених (ВІТН) з виїзною неонатологічною бригадою із ювілеєм. Прийміть слова щирої вдячності та низький уклін за вашу клопітку працю, золоті руки, високий професіоналізм та врятовані маленькі життя. Нехай Господь рясно благословляє своїми великими й багатими милостями і щедротами Вас та Ваші родини!