Конференція сестер медичних

 

 11 грудня, в конференц залі нашого медичного закладу, відбулася конференція для сестер медичних КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР.

 

 Спікерами були:

 Ольга Іванівна ПАНЧЕНКО, лікар-анестезіолог анестезіологічного дитячого відділення з ліжками для інтенсивної терапії з виїзною консультативно-педіатричною бригадою невідкладної та паліативної допомоги, провела лекцію-тренінг на тему: «Невідкладні стани в педіатрії. Тактика медичної сестри». Ольга Іванівна зазначила, що надання невідкладної допомоги – це завжди стрес в тій чи іншій мірі для медичного працівника. Тому для мінімізації цього стресу потрібний чіткий план дій, який повинен постійно опрацьовуватись. Адже ефективне функціонування будь-якого лікувального закладу можливе лише при адекватній співпраці лікаря та медичної сестри.

 

 Ірина Михайлівна АНТОНЮК, заступник медичного директора з медсестринства, вкотре наголосила про важливість дотримання медичними працівниками Наказів МОЗ України №1614 та № 1777. У своїй доповіді Ірина Михайлівна зупинилася на таких важливих питаннях, як інфекції пов’язані із медичною допомогою, правила і практики гігієни рук, техніка гігієни рук, гігієна рук і рукавички та показання до використання стерильних і оглядових медичних рукавичок, тощо.