Міжнародний день передчасно народжених дітей

 17 листопада, увесь світ відзначає Міжнародний день передчасно народжених дітей. Щорічно на планеті народжується близько 15 мільйонів таких малюків, в середньому це кожна 10 дитина. Фіолетовий колір найчастіше використовують для позначення проблеми недоношених дітей.

 Для нашого медичного закладу цей день є особливим. Адже відділення інтенсивної терапії новонароджених з виїзною неонатологічною бригадою невідкладної допомоги та педіатричне відділення для недоношених дітей  КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР має успішний багаторічний досвід виходжування передчасно народжених дітей. У відділення поступають діти з усіх пологових відділень районів Тернопільської області та двох пологових міста Тернополя. Ці відділення являються єдиними в області, де надається якісна висококваліфікована допомога передчасно народженим дітям в повному обсязі.

 Лікувальний процес забезпечений сучасною медичною апаратурою та обладнанням: кювезами для виходжування і контролю за станом недоношених дітей,  відкритими реанімаційними системами, ультразвуковими інгаляторами, лініоматами, лампами для проведення фототерапії, функціональними ліжками для недоношених дітей.

 Після інтенсивного лікування наші «поспішайки» мають змогу пройти ранню реабілітацію у центрі комплексної медичної реабілітації дітей з ураженням нервової системи та порушення психіки, що є надзвичайно важливим для таких малюків.

 Передчасно народжені дітки довгоочікувані, бажані, але надзвичайно тендітні і малесенькі. Тому вони особливо потребують материнської уваги, любові та головне вчасно наданої професійної медичної допомоги. Саме від медиків потрібні безмежне терпіння і любов, ретельний догляд та найсучасніші знання і вміння. Вони, як  ніхто, знають скільки сподівань і мрій, сліз розпачу і щастя переповнює їхні родини під час очікування біля відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення недоношених. Інколи наші лікарі присутні в їхньому житті від 1,5 до 3,5 місяців.

 Переважна більшість малюків, що потрапляють до нашого медичного закладу це глибоко недоношені дітки, з вродженими патологіями, перенесених асфіксій з важкими формами ураження нервової системи, з внутріутробними інфекціями, внутрічерепними крововиливами, респіраторними дистрес синдромами, множинними вродженими вадами розвитку, сепсисами, малята після важких пологів.

 Незважаючи на такі важкі діагнози, наші лікарі ставлять перед собою надважкі завдання – не тільки боротися за життя маленьких «нетерплячок», а й прикладають всіх зусиль щоб в майбутньому вони мали змогу жити повноцінним життям.

 Щиро раді, що в сьогоднішній день у гості завідала колишня завідувачка відділення для недоношених дітей Зоя Бернардівна ДІДУХ.

 Хочемо подякувати колективам відділень інтенсивної терапії новонароджених з виїзною неонатологічною бригадою невідкладної допомоги та педіатричного відділення для недоношених дітей на чолі із завідувачками Людмилою Іванівною ЛУГОВОЮ та Тетяною Володимирівною БЛІХАР за високий професіоналізм, щирі та відкриті серця, тисячі врятованих маленьких життів та подароване щастя бути батьками цих прекрасних «ранніх пташок».

 В рамках «Тижня Доброти» та з нагоди Міжнародного дня передчасно народжених дітей учні 5 – Б та 11 – Б класу Тернопільського академічного ліцею “Українська гімназія” імені Івана Франка разом із класними керівниками Сопівник Галиною Ярославівною та Гудимою Іриною Михайлівною завітали із подарунками у педіатричне відділення для недоношених дітей КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР.

 Дітки подякували медичним працівникам за їхню віддану працю та подарували відділенню електричні чайники, пам’ятну картину та солодощі.

 Завідувачка педіатричного відділення для недоношених дітей Тетяна Володимирівна БЛІХАР розповіла учням коли малюки вважаються недоношеними, які особливості у таких діток та навела приклад відомих людей, які народилися недоношеними, але змогли стати всесвітньо відомими людьми.

 Щиро дякуємо учням та їхнім батькам за цінні подарунки, а класним керівникам за те, що виховують у дітях доброту, людяність та відповідальність. Нехай ваші добрі справи повертаються до вас сторицею та теплом дитячих сердець.