Міжнародний день передчасно народжених дітей

 17 листопада відзначатимемо Міжнародний день передчасно народжених дітей. Вперше святкування Міжнародного дня передчасно народженої дитини відбулося в 2009 році – у цей день у Відні на площі Святого Михайла два професори університетської клініки Арнольд Поллак і Ангеліка Бергер запустили в небо одночасно 500 білих кульок – відповідно до кількості недоношених дітей, які народилися у Відні протягом року. А вже у  2010 році цей день широко відсвяткували 12 європейських країн. Фіолетовий колір найчастіше використовують для позначення проблеми недоношених дітей. В цей день архітектурні споруди всього світу підсвічуються фіолетовим кольором.

 «Поспішайки», «нетерплячки», «ранні пташки» – так ніжно ми звикли називати передчасно народжених діток. Адже вони поспішають з’явитися на цей світ раніше призначеного терміну, інколи це буває навіть на 25-26 тижні гестації.  Щороку на Тернопільщині народжується близько 400-450 недоношених малят, з них 15 %, а це більше 60 малюків, з дуже малою масою (менше 1500 г) та надзвичайно (критично) малою масою при народженні (від 500 г).

 Для нашого медичного закладу цей день є особливим. Адже відділення інтенсивної терапії новонароджених з виїзною неонатологічною бригадою невідкладної допомоги та педіатричне відділення для недоношених дітей КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР має успішний багаторічний досвід виходжування передчасно народжених дітей. У відділення поступають діти з усіх пологових відділень районів Тернопільської області та двох пологових міста Тернополя. Ці відділення являються єдиними в області, де надається якісна висококваліфікована допомога передчасно народженим дітям в повному обсязі.

 Лікувальний процес забезпечений сучасною медичною апаратурою та обладнанням: кювезами для виходжування і контролю за станом недоношених дітей,  відкритими реанімаційними системами, ультразвуковими інгаляторами, лініоматами, лампами для проведення фототерапії, функціональними ліжками для недоношених дітей.

 Після інтенсивного лікування наші «поспішайки» мають змогу пройти ранню реабілітацію у центрі ранньої медичної реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС та вродженими вадами розвитку, що є надзвичайно важливим для таких малюків.

 Передчасно народжені дітки довгоочікувані, бажані, але надзвичайно тендітні і малесенькі. Тому вони особливо потребують материнської уваги, любові та головне вчасно наданої професійної медичної допомоги. Саме від медиків потрібні безмежне терпіння і любов, ретельний догляд та найсучасніші знання і вміння. Вони, як  ніхто, знають скільки сподівань і мрій, сліз розпачу і щастя переповнює їхні родини під час очікування біля відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення недоношених. Інколи наші лікарі присутні в їхньому житті від 1,5 до 3,5 місяців.

 Переважна більшість малюків, що потрапляють до нашого медичного закладу це глибоко недоношені дітки, з вродженими патологіями, перенесених асфіксій з важкими формами ураження нервової системи, з внутріутробними інфекціями, внутрічерепними крововиливами, респіраторними дистрес синдромами, множинними вродженими вадами розвитку, сепсисами, малята після важких пологів.

 Незважаючи на такі важкі діагнози, наші лікарі ставлять перед собою надважкі завдання – не тільки боротися за життя маленьких «нетерплячок», а й прикладають всіх зусиль щоб в майбутньому вони мали змогу жити повноцінним життям.

 Тож в сьогоднішній день хочемо подякувати колективам відділень інтенсивної терапії новонароджених з виїзною неонатологічною бригадою невідкладної допомоги та педіатричного відділення для недоношених дітей на чолі із завідувачками Людмилою Іванівною ЛУГОВОЮ та Тетяною Володимирівною БЛІХАР за високий професіоналізм, щирі та відкриті серця, тисячі врятованих маленьких життів та подароване щастя бути батьками цих прекрасних «ранніх пташок».

 Великою несподіванкою та чудовим подарунком для наших медичних працівників стала зустріч із маленькими «випускниками», які в сьогоднішній день разом із батьками завітали до нашого медичного закладу.