Сучасний автомобіль швидкої допомоги для новонароджених діток

 

 За ініціативи першої леді Олени Зеленської та МОЗ України дитячий фонд ООН (UNICEF Ukraine) доставив в Україну 20 спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги для новонароджених.

 Серед ряду медичних закладів з різних областей України, які отримали ці сучасні, укомплектовані спеціалізованим обладнанням автомобілі швидкої допомоги є і наш медичний заклад.

 Заступник медичного директора з поліклінічної роботи Тарас ПИЛИПЧУК раніше отримав сертифікат на отримання неонатального автомобіля швидкої допомоги, а вчора його доставили до нашого медичного закладу.

 Реанімобіль укомплектований сучасним медичним обладнанням та апаратурою, що дає змогу надавати якісну медичну допомогу новонародженим малюкам в дорозі і не втрачати дорогоцінний час, щоб врятувати їхні життя.

 «Неонатальні автомобілі швидкої допомоги були закуплені ЮНІСЕФ за кошти Уряду Нідерландів задля підтримки впровадження Програми раннього розвитку дітей в Україні. Мета програми — сприяти тому, щоб кожна українська дитина могла реалізувати своє право на здоровий початок життя й забезпечити потреби кожної дитини на всіх наступних етапах завдяки якісному медичному супроводу й лікуванню в закладах охорони здоров’я або вдома завдяки домашнім візитам лікарів до молодих родин після виписки з пологових будинків», – зазначають у МОЗ України.

 Для нас – це надзвичайно потрібний та важливий подарунок. Адже на базі нашої лікарні працює неонатальний центр з відділенням інтенсивної терапії для новонароджених дітей з виїзною неонатологічною бригадою (ВІТН), відділенням патології новонароджених дітей та педіатричним відділенням для недоношених дітей, де багато років поспіль надається висококваліфікована медична допомога новонародженим діткам в повному обсязі. Протягом року у ці відділення поступають новонароджені діти з усіх пологових відділень Тернопільської області та двох пологових м. Тернополя.

 Адміністрація КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР висловлює щирі слова подяки МОЗ України, Олені Зеленській, Юнісеф та професору Володимиру Євгеновичу Вертелецькому за сприяння в отриманні цієї  допомоги.