Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Щорічно, з 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. На сьогодні, уже близько 170-ти країн світу приєднуються до заходів підтримки та популяризації вигодовування немовлят материнським молоком.

Питання охорони материнства і дитинства є пріоритетним у нашій державі і займають чільне місце в галузі охорони здоров’я області, зокрема Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні.

З початку ведення ініціативи ВООЗ ЮНІСЕФ «Лікарня доброзичлива до дитини» – сучасні принципи ведення лактації та грудного вигодовування почали впроваджувати і в медичних закладах нашої області. Зокрема, спільне перебування матері і дитини, збереження теплового ланцюжка, вигодовування дитини за вимогою, відмова від використання пляшечок, «пустушок», поширення інформації про переваги грудного вигодовування серед населення

Вагомим кроком у цьому напрямку стало відкриття 20 червня 2007 році на базі Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні обласного організаційно –методичного центру підтримки лактації та грудного вигодовування «Джерело життя». Керівник центру – завідувач відділення патології новонароджених дітей, лікар-неонатолог Король Зоряна Володимирівна.

Центр взяв на себе контроль за виконанням програми та нормативних наказів медичними закладами області, підготовку закладів до акредитації на звання «Лікарня доброзичлива до дитини», бере участь в організації та проведенні семінарів-тренінгів для медичних працівників з питань підтримки лактації і грудного вигодовування.

У центрі обладнане затишне та комфортне приміщення для проведення занять з матерями. Налагоджено демонстрацію відеофільмів, поширення інформаційної літератури про переваги грудного вигодовування. Відкрито «гарячу лінію» для надання консультативної інформації по телефону. Налагоджено поширення інформаційних візитівок з роботи центру.

Велику роль центр грудного вигодовування приділяє поширенню інформації про переваги грудного вигодовування серед населення. Регулярно публікують статті у місцевій пресі, виступають на телебаченні.

Велике розуміння і підтримку в роботі центру надає адміністрація нашої лікарні, зокрема, генеральний директор (головний лікар) Григорій Іванович Корицький, кафедра №2 педіатрії Тернопільського національного медичного університету та її завідувач Галина Андріївна Павлишин.